Geri Dön

Bitki

Bitki Reflektansı

UNISPEC SC Bitki Reflektometresi

UNISPEC SC Bitki Reflektometresi

UniSpec-SC Spektral Analiz Sistemi

Güvenilir ve Denenmiş Teknoloji

UniSpec-SC, tek kanallı (VIS/NIR), taşınabilir, genellikle “yaprak reflektometresi “olarak bilinmektedir. Yapraklarda yaprak (iğne yapraklı konifreler gibi numuneler de dahil olmak üzere ) reflektans seviye ölçümü için uygun bir cihaz olduğu gibi ekosistem çalışmaları için uzaktan aygılama bir sistem olarakta kullanılabilir. Kullanım için bir bilgisiyara gerek duymadan çalışabilen bir sistemdir.

Yüksek Hassas Detektörler

UniSpec-DC cihazının kalbi, yüksek hassasiyete, tekrarlanabilirliği ve uzun süreli kalibrasyon stabilitesine sahip minyatür fotodiyot array dedektördür. Kompak yapıda, ışığa karşı hassas ve dış faktörlere ( örn. Sıcaklık) karşı dayanıklı olması cihazın saha şartlarında kullanım için ideal olmasını sağlamaktadır. Detektörlerin tasarımı sayesinde tüm spektrum da (310-1100 nm) ölçüm süresi 1 saniyenin altında gerçekleşmektedir.

Taşınabilirlik

Dahili, şarj edilebilen 7.2V Li-iyon tip pil tüm üniteye gereki olan enerjiyi sağlamaktadır. Tipik olarak tam şarj edilmiş bir pil ile sahada 4-6 saate kadar kullanım sağlanmaktadır ( kullanılan dahili ışık kaynağına bağlı olarak ) . Opsiyonel olarak harici pil ünitesi ile sahada daha uzun kullanım sağlanmaktadır.

Dahili Işık Kaynağı

UniSpec-SC içine yerleştirilmiş olan, kararlı ve kullanıcı ayarlı Tungsten Halojen ışık kaynağı VIS/NIR aralığında Yaprak reflektans ölçümleri için gerekli olan ışığı sağlamaktadır. Doğru sonuçların sağlanması için karanlık akım düzeltmesi yapmak amacıyla cihaz içine bir kapak yerleştirilmiştir.

Kullanıcı Arayüzü

Diğer uzaktan algılamalı cihazlardan farklı olarak, UniSpec-DC yenilikçi ve ergonomik sistem konsolu zor saha şartlarında kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır. Cihaz dahili kullanıcı arayüzü içeren renkli, geniş, güneş altında çalışalabilen bir grafik LCD ekrana sahiptir. Kullanıcı girişleri için tuş takımı ve dokunmatik ekran kullanılabilmektedir. RS232, USB çıkışları ve veri kaydı için PCMCIA kart kanalı bulunmaktadır.

Geniş Aksesuar Seçenekleri

Fiber Optikler, FOV lensleri, cosine reseptörleri, harici pil ünitesi ve referans standartlar gibi geniş seçenekli aksesuarlar UniSpec-DC ile kullanım için sunulmaktadır. Uygulamanıza uygun sistem konfigürasyou için bizimle temasa geçebilirsiniz.

Güçlü Yazılım & Veri Analizi

Sistem uygulamanızı karşılayacak şekilde kolaylıkla konfigüre edilebilmektedir. UniSpec-DC Windows CEV5 altında çalışan güçlü bir yazılım programı ile sağlanmaktadır. Bu yazılımı kullanarak ölçümleri yapabilir ve her basamakta size yol gösteren bir online yardım özelliği ile bitki reflektans analizlerini yapabilirsiniz. Ölçümlerin yapılmasına, görüntülenmesine ilaveten, sistem NDVI, mNDVI, PRI, WBI, toplam yeşil reflektans yansımaları ve kırmızı/yeşil oranları gibi genel vegetasyon indislerini hesaplayabilmektedir

Yazılım Özellikleri

• Manuel veya otomatik tarama özelliği

• Kullanıcı tanımlı integrasyon süresi

• Manuel veya otomatik grafik ölçeklendirme

• Ham verilerden reflektans/ absorbans verilerine geçiş

• Genel vegetasyon indislerinin hesaplnaması

• Manuel veya otomatik kaydetme özelliği

• GPS özelliği

• On-line yardım sistemi

Uygulama Notları

1.Aksesuarlar

2.Ekosistem Süreçleri

3.Klorofilin Miktarı

PPSystems Genel Katalog

Teknik Özellikler

Detektör Tipi : VIS/NIR

Raleigh Çözünürlüğü : < 10 nm

Bin Size (diyot array): 3.3 nm

Mutlak Doğruluk : < 0.3 nm

Tarama Zamanı : < 1 saniye (artı entegrasyon süresi )

A/D Çevirici : 16 bit (dinamik aralık 65,000 A/D sayısı )

Integrasyon Süresi : 4-3,200 ms

Fiber Optik Girişler : Standart SMA 905 konnektörler

Güç : Dahili şarj edilebilen 7.2 V Li-iyon tip pil 10 saate kadar kullanım sağlamaktadır.

İşletim Sıcaklığı 0-50? C

Ekran : 7.2”VGA (640 x 480) renkli STN LCD

Kullanıcı girişi : Veri girişi ve ekran kontrast ayarı için 24 tuşlu klavye ve dokunmatik ekran

Seri Çıkış : RS232 ve USB

PCMCIA : Tip 1. İlave veri saklama için. Hafıza kapasitesi kullanılan RAM karta göre değişmektedir.

Boyutlar : 25 cm (L) x 15.5 cm (H) x 8.5 cm (D)

Ağırlık : 2.0 kg

Bu ürün için bize info@ekoton.com.tr mail atabilir.