Geri Dön

Su

Yeraltı Suları

Özel Test ve Çözümler

Radon Gazı Ölçüm Cihazı

Durridge RAD7 ölçüm cihazı çok yönlü bir Radon dedektörüdür. Radon testi için evlerde kullanıldığı gibi laboratuvarlarda ve sahalarda tüm dünyada geniş ölçüde kullanılmaktadır. Kolay kurulum ve kullanım: Ön tanımlı programları ile genel ölçümleri kolaylıkla tamamlanabilir. RAD 7 dahili pompası, şarj edilebilir pilleri ve kablosuz yazıcısı ile birlikte gelmektedir. Sahada kullanım için sağlam bir koruma çantası içine sistem yerleştirilmiştir.

RAD7 Temel avantajları :

• Radon ve Thoron ölçümleri

• Hızlı: EPA hareket seviyesi olan 4 pCi/L için iki saat içinde ölçümünü yapar

• Koklama ve izleme modu

• Basamak basamak ölçüm yönlendirmesi

• Komple, kompak ve sağlam taşıma çantası ile taşınabilir

• Entegre kablosuz IR yazıcı

• Veri toplama ve analizi için CAPTURE yazılımı

• USB ve Seri arayüzler ile her bilgisayara bağlantı

• Kablosuz uzaktan haberleşme opsiyonu

• Su ve Yeraltı Radon ve Thoron ölçümleri için geniş aksesuar seçenekleri

RAD7 VERİ TOPLAMA VE ANALİZ YAZILIMI 

Her RAD7 cihazı ile standart olarak sağlanan CAPTURE yazılımı Windows ve Macintosh bilgisayarlara yüklenerek RAD 7 cihazından verileri indirme, analiz etme ve RAD7 cihazını çeşitli görevler için kumanda etmek için kullanılır. CAPTURE gelişmiş veri navigasyonu, çoklu istatistiki panelleri ve gelişmiş seçme özellikleri içeren grafik oluşturma özelliğine sahiptir. CAPTURE Chart Recorder ekranı verileri gerçek zamanlı olarak kaydedilir.

GENİŞ AKSESUAR SEÇENEKLERİ RAD H2O 

RAD H2O su numunelerinde Radon testi için RAD7 ile kullanılmak için tasarlanmıştır. 40 ml ve 250 ml şişelerde su analiz edilebilmektedir. Su içindeki Radon konsatrasyonu aralığı 10 pCi/L den düşük ve 400,000 pCi/L’den yüksek olabilir. Harici güç kaynağına gerek yoktur ve taşıma çantası ile sağlanmaktadır. 

RAD AQUA

RAD AQUA bir su şebeke hattında sürekli olarak Radon konsantrasyonunu izlenmesi amacıyla tasarlanmıştır. RAD AQUA bir sipreyleme odasına sahiptir. Bu oda içinde hava ve su dengeye getirilir. Havadaki Radon sürekli olarak izlenir. Kolaylıkla RAD 7 cihazına bağlanır ve 1 pCi/L altında ki Radon konsantrasyonlarını tayin eder. Ölçüm doğruluğu ± %5 dir.

BÜYÜK ŞİŞE SİSTEMİ

Büyük şişe sistemi RAD 7 ile kullanılabilen bir aksesuar olup 2.5 litrelik su numunelerinde yüksek hassasiyetli Radon analizi yapılmasını sağlamaktadır. Su içindeki Radon konsantrasyonu için tayin edilebilir alt limit <1 pCi/L (40 Bq/m3). Sistem hortum seti, Sıcaklık kaydedici, Termocouple, şişeleri, destekleme tablası, aerator kafası ve kontrol vanası içermektedir. Capture yazılımı ile su sıcaklığı ve hacmine göre otomatik olarak radon konstrasyonunu hesaplamaktadır.

 

Bu ürün için bize info@ekoton.com.tr mail atabilir.