Geri Dön

Toprak

Gaz

Gaz Analizi

Yeni RAD8 Radon Thoron İzleme Cihazı

Yeni RAD8, bilim kalitesindeki elektronik radon monitörlerini, yıllardır endüstri standardı olan RAD7 ile karşılaştırıldığında, baştan aşağı tam bir güncelleme ile yeniden tasarlıyor. RAD8, hava kalitesi testi, sağlık fizik, jeoloji, jeokimya, hidrojeoloji, okyanusbilim, çevre iyileştirmesi, metroloji ve daha birçok uygulama için endüstri standardı olmuş olan RAD7'nin yerine geçiyor. Keskin özellikleri ve dış mekan kullanımı için optimize edilmiş yapısıyla RAD8, saha ve laboratuvarında radon/toron izleme konusunda devrim yaratıyor.

Sıçrayan su mu? Çiseleyen yağmur mu? Savrulan kum mu? Hiç sorun değil! Çevre dostu, süper taşınabilir tasarımı uzun pil ömrü ve IP67 su/toz direnci ile birleştirilmiş olup, kapağı açıkken bile RAD8'i su, engebeli arazi, tozlu maden veya laboratuvarın nazik sınırları içinde endişe etmeden kullanabilirsiniz.

Yeni patent bekleyen teknoloji, hassasiyeti RAD7'den%70 daha yüksek olan RAD8'i geliştirerek veri belirsizliğini önemli ölçüde azaltıyor. RAD7 tarafından öncülük edilen şeffaf veri yaklaşımına uygun olarak, RAD8 ölçümlerinin nasıl hesaplandığına dair gizem yoktur - tam tersi bir "kara kutu" değildir. RAD8, spektrometri verilerine (ham sensör sayıları dahil) eşi benzeri olmayan erişim sağlar, bu da kullanıcıların "içerde neler oluyor?" diye şüphe etmeden veya sorgulamadan ölçümleri ayrıntılı bir şekilde analiz etmelerini sağlar.

RAD8'in yüksek çözünürlüklü alfa spektrometrisi, alfa parçacıklarının enerjilerini hassas bir şekilde ölçer, bu da radon ve toron bozunum zincirlerinden karakteristik alfa enerji zirvelerini net bir şekilde tanımlamasına olanak tanır. Bu olaydan olaya tür ayrımı, pulslu iyonizasyon odaları ve Lucas hücreleri gibi diğer teknolojilere göre üstün doğruluk sağlar. Bu nedenle radon ve toron bağımsız ve aynı anda ölçülür, karışıklık olmaz - diğer ürünleri etkileyen uzun ömürlü bozunma ürünlerinin birikiminden kaynaklanan arka plan RAD8'in radon/toron ölçümlerinden reddedilir. Bu, RAD8'inizi ne kadar süre kullanırsanız kullanın, arka planın ölçümlerinize müdahale etmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca, RAD8 yüksek radon konsantrasyonlarından dakikalar içinde iyileşebilir, saatler değil, zaman, para ve üretkenliği dramatik bir şekilde tasarruf etmenize olanak tanır.

Kolayca gezilebilen, yüksek görünürlüklü renkli dokunmatik ekran ve eldivenle kullanılabilen düğme kontrolleri, RAD8'i herhangi bir koşulda kullanmanızı sağlar; hava, su ve toprakta, evlerde ve binalarda, madenlerde ve çöllerde, okyanusta ve volkanlarda radon ölçümü için mükemmeldir. Dokunmatik ekran, enstrüman ve ölçüm ayarları üzerinde kontrol sağlarken, RAD8, sizi hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale getirmek için önceden programlanmış test protokolleri ile birlikte gelir. IATA uyumlu şarj edilebilir pil, RAD8'in sürekli olarak üç gün boyunca çalışmasını sağlar ve yerleşik kablosuz ağ, veri indirmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

RAD8 Avantajları
Hassasiyet ve Performans
Rakip ünitelere göre 4 kat daha yüksek hassasiyet - RAD7'den %70 daha yüksek
Alfa spektrometrisi, pulslu iyonizasyon odaları ve Lucas hücrelerinden daha yüksek doğruluk sağlar
Yüksek radon konsantrasyonlarından dakikalar içinde iyileşir - saatler değil
Piyasadaki sürekli radon monitör/snorkele karşı en hızlı tepki ve iyileşme süreleri
Pahalı odaların değiştirilmesine gerek olmadan enstrümanın ömrü boyunca arka plana karşı bağışıklık
Kolaylık ve Kullanım Kolaylığı
Kapak açık veya kapalıyken su geçirmez olan tek radon monitörü (IP67)
Şarj edilebilir lityum iyon pil, 3 gün sürekli çalışma sağlar
Kompakt, hafif ve sağlam - RAD7'den %30 daha küçük, %20 daha hafif
Renkli dokunmatik ekran ve düğme kontrolleri, test sonuçlarını yapılandırmanıza, çalıştırmanıza ve görüntülemenize olanak tanır
Sık kullanılan protokoller oluşturun ve kaydedin
Güvenlik ve Esneklik
RAD8'inizi güvence altına alan ve kesintisiz testi sağlayan mühürlü anahtar kilitleme komutu
Dayanıklı MIL-SPEC sertifikalı kılıf
Radon verilerini istediğiniz birimlerde görüntüler, yazdırır ve indirir
CAPTURE yazılımı ile veri dosyalarının güvenli bulut depolaması
Genişleme ve Değer
Hava, su ve toprakta radon ölçümü için geniş bir aksesuar yelpazesi ile kullanılabilir
Yerleşik WiFi ve USB ile çok yönlü bağlantı
Veri alımı ve analizi için Companion CAPTURE yazılımı
2 yıl sınırlı garanti ile sunulmaktadır.

 

 

 

Bu ürün için bize info@ekoton.com.tr mail atabilir.