Geri Dön

Toprak

Sınıflandırma

Lab Cihazları

Toprak Elek Test Seti

Toprak Elek Test Seti

Partikül büyüklüğü dağılımı (tane büyüklüğü dağılımı veya doku olarak da adlandırılır) toprağın en önemli özelliklerinden biridir. Tarımsal toprakların yanı sıra toprak bilimsel özellikleri büyük ölçüde toprağın dokusu tarafından belirlenir. Partikül büyüklüğü dağılımı, toprağın kolaylığı, toprağın kılcal iletkenliği, mevcut nem, toprağın geçirgenliği, sıkıştırma, vb. Gibi toprağın birçok özelliği üzerinde bir etkiye sahiptir. toprak etüd çalışması yaparken harita üzerinde gösterilir.

Ayrıca, parçacık büyüklüğünün belirlenmesi, flora ve fauna için maddelerin mevcudiyetinin değerlendirilmesi, bir maddenin topraktaki davranışı ve toprağın kalitesinin belirlenmesi (bu parametreler için hedef ve müdahale değerleri) kil fraksiyonu temelinde hesaplanır).

Bu seti uygulamak, toprakları uluslararası standartlara göre sınıflandırabilmek için toprak örneklerinin parçacık boyutu dağılımını belirlemenizi sağlar.

Bu şekilde elde edilen temsili örneğin granüler bileşimi, bir elektromanyetik elek çalkalayıcı uygulanarak belirlenebilir. Elek çalkalayıcı, mümkün olan en iyi eleme sonuçlarını elde etmek için numuneyi sürekli hareket halinde tutar.

Elek çalkalayıcı ve paslanmaz çelik hasır elekler (dahil alıcılar ve kapaklar) hem ıslak hem de kuru eleme için uygundur.

Granül kompozisyon seti
· Eleme: Herhangi bir toprak laboratuvarı için temel prosedür

· Çalkalayıcı kuru ve ıslak eleme eleklerine uygundur

· Yüksek kalite paslanmaz çelik elekler

· Diğer veya tamamlayıcı elekler mümkün

Granular composition test set, dry

Measuring range

63 microns - 8 mm

Power supply

line voltage

Sample specification

disturbed

Package size

65 x 65 x 70 cm

Voltage

240 volt

Weight

59 kg

Applications

Geotechnical soil research

Soil physical laboratory research

Erosion research

Irrigation research

Soil stability research

Water or air permeability research in the lab

Bu ürün için bize info@ekoton.com.tr mail atabilir.