Geri Dön

Toprak

Sınıflandırma

Lab Cihazları

Agregat Stabilitesi Cihazı

Islak Eleme Cihazı

Islak eleme aparatı agregat kararlılığı tayini için kullanılmaktadır. Kararsız agregatlar kararlı agregatlara göre su içine daldırıldıkları zaman daha kolay dağılırlar prensibine göre ıslak agregat kararlılığı tayin edilir.Kararlılığın tespit edilebilmesi için 8 elek içine belli miktar toprak doldurulur. Bu elekler içi su dolu kaplar içine yerleştirilir ve belli zaman aralıklarında aşağı yukarı hareket ettirilir.KArarlı olmayan agregatlar dağılıp elekten geçerek eleğin altında bulunan kabın içine toplanır.Bu testin sonucu agregat kararlılık indeksidir.

Uygulamalar

Islak eleme aparatının başlıca uygulama alanları:

  • Tarım arazilerinin korunmasında (topak erezyon çalışmaları, arazi tahribatları/korunması,tuzluluk,ziraat,sürdürülebilir tarım).
  • Agregat kararlılığının tayin edilmesi toprağın suya ve rüzger erozyonuna karşı hassasiyetikonusunda bilgiler alınabilir. Elde edilen bilgileryine toprak işleme programlarında kullanılabilir.

 

Faydaları 
· (Sıçrama) erozyona yatkınlığı belirler

· Basit rahatsız örneklere dayalı çalışmalar

· 1.00-2.00 mm'lik tahıllar suyla çalkalanır

· Kolayca dağılan taneler ölçülür

Önceden programlanmış tahıl yıkama zamanı
· 8 atıl beher kimyasal kullanımına izin verir

Yukarıda belirtilen toplam kararlılık. Standart set bir vc adaptör, bir ehlileştirme, paslanmaz çelik Ø 64x45 mm, elek açıklığı ve 10,2 cm2 yüzeyli bir elek kutusu Ø 39x39 mm içerir. İsteğe bağlı: Suya daldırıldığında agrega için çeşitli açıklıklar bulunan 2,0 - 0,045 mm elekler.

Stabiliteyi belirlemek için, 8 elek belirli bir miktarda toprak agrega ile doldurulur. Bu elekler su ile doldurulur ve su ile doldurulabilir. Kararsız agregalar elek altında olabilir. Toplam stabilite.

 

 

Maksimum örnek sayısı

8

Ölçülen parametreler

Toplam stabilite

Ölçüm aralığı

0 - 100%

Güç kaynağı

hat gerilimi

Okuma doğruluğu

Tartım ekipmanına bağlı olarak

Örnek özellikleri

bozulmuş

gerilim

110 - 240 volt

Uygulamalar

Zemin fiziksel laboratuvar araştırması

Erozyon araştırması

Zemin stabilitesi araştırması

Bu ürün için bize info@ekoton.com.tr mail atabilir.