Geri Dön

Toprak

Sınıflandırma

Saha Cihazları

Toprak Çift Silindir İnfiltrometre Cihazı

 

Double Ring Infiltrometre

Çift halka infiltrometresi, suyun toprağa sızma oranını belirlemek için kullanılan basit bir araçtır.

Sızma oranı, toprağa nüfuz eden yüzey alanı ve zaman birimi başına düşen su miktarı olarak belirlenir. Bu oran, ölçme sonuçları ve Darcy Kanunu esas alınarak hesaplanabilir.

Çift halka infiltrometrenin standart seti, farklı çaplarda (taşıma nedenleriyle) bir dizi paslanmaz çelik halka setinden oluşur. Çok güvenilir ve doğru bir ortalama sonuç verecek şekilde birçok ölçüm aynı anda yapılabilir. Dikey olarak sızan su kenarlara doğru aktığında, sızıntı filtresinin dış halkası bir ayırma görevi görür. Ölçümler, yalnızca suyun neredeyse dikey olarak aktığı iç bilezikte yapılır.

İyi ölçüm sonuçları
İyi ölçüm sonuçları elde etmek için ölçümü etkileyebilecek çeşitli faktörlerin göz önünde bulundurulması önemlidir: yüzey bitki örtüsü, toprağın ne ölçüde sıkıştırıldığı, toprak nemi içeriği ve toprak tabakaları (tabakalar). En iyi ölçüm sonuçları toprağın "alan kapasitesinde" elde edilir.

Halka infiltrometresi, sulama ve drenaj projeleri için infiltrasyon oranını ve kapasiteyi belirlemek, drenajı incelemek, yapay yağış yoğunluğunu ve toprağın işlenmesinin etkisini belirlemek için kullanılabilir.

 

Double ring infiltrometer

Maksimum ölçüm derinliği

0 cm

Ölçülen parametreler

sızma oranı

Okuma doğruluğu

1 mm

Kayıt türü

manual

Paket Boyutu

65 x 65 x 50 cm

Ağırlık

56 kg

Uygulamalar

Sızma araştırması

Toprak geçirgenliği araştırması

Sulama araştırması

Bu ürün için bize info@ekoton.com.tr mail atabilir.